Jak być szcześliwym?Od dłuższego czasu chodzi za mną przelanie myśli tutaj, ale moje mądrości objawiają się w nietypowych sytuacjach, typu jazda autobusem albo myślenie nad reakcją spalania kwasów karboksylowych (ave chemia).
Połowa mojego każdego dnia to narzekanie. Naprawdę, potrafię narzekać na wszystko. Dlatego doceńcie, że znalazło się we mnie trochę pozytywnych myśli. Ostrzegam, będzie długo.

Jak być szczęśliwym? 
Mówię Wam na wstępie, nigdy, przenigdy nie znajdziecie złotego środka na bycie szczęśliwym. Wszytko zależy OD WAS. Od tego, jak spojrzycie na świat. Jak ocenicie sytuację. Od tego, czy wasz umysł postanowi widzieć same minusy, czy dopuści do siebie wyciąganie pozytywnych wniosków. Od tego, jak zinterpretujecie rady czy wskazówki. One tylko podpowiadają, to TY masz działać.

Spójrz inaczej
Okej, o ile przy sprzątaniu po psie nie mamy pozytywnych myśli ("Świat będzie czystszy" się nie liczy), to w wielu sytuacjach spróbuj dostrzec to ziarenko dobrej myśli. Narzekasz na szkołę, bo trudno, bo się nie chce. Ale spójrz - wolisz siedzieć w domu, nic nie robić? I nie próbuj oszukiwać, nie spędzisz każdego wolnego dnia produktywnie. Spotkasz znajomych. Porozmawiasz. Nauczysz się, że drugą osobę w tragedii greckiej wprowadził Ajschylos.
W życiu nie chodzi o to, żeby się poddawać, rezygnować z tego, na co nie mamy ochoty.
Spróbuj znaleźć tą pozytywną rzecz. Ciesz się podwójnie z każdego sukcesu, nie ważne, czy jest on mały czy duży. Nie wyolbrzymiaj porażek, Twoje życie nie traci sensu, kiedy coś się nie uda. Pomyśl, zanim coś ocenisz. Może to wcale nie wydaje się takie złe? Może to, co się nie udało, wcale nie ma tak wielkiego znaczenia?


Znajdź pasję i realizuj się w niej
I nie próbuj się tłumaczyć, że to nic nie da. Da, i to dużo. Bo zawsze masz w zapasie coś, co cię uszczęśliwi, gdy wszystko inne nie daje rady. Rozwijaj się w swojej pasji. Nie przystawaj, gdy zaczyna się robić trudniej. Myślicie, że nigdy nie miałam ochoty rzucić aparatem? Nie wmawiaj sobie wtedy, że to wszystko na nic. Pracuj nad pasją, tak, żeby cię uszczęśliwiała. To może być cokolwiek. Fotografia, muzyka, rysunek, robótki ręczne, malarstwo, sport, kolekcjonowanie, DIY. Nawet zwykłe hobby sprawia, że jest coś, co przyniesie nam szczęśliwe chwile.
Nie porównuj się do innych
Nikt nie ma idealnego życia. Każdy miał swoje wzloty i upadki, chwile zwątpienia. Nie jestem wysoka, jestem skrzatem wręcz. Nie zdobędę wzrostu, nic z tym nie zrobię. Nie porównuję się do wysokich osób, twierdząc, że są lepsze. Znajduję swoje atuty. Lubię swoje oczy, trzymam się tego, a nie tego, że nie mam nawet 160cm. Nikt nie jest idealny. Nie ma osób bez kompleksów. Nie próbuj porównywać swoich wad do zalet innych. Nie ubolewaj nad tym, że nie możesz być jak ktoś inny. Bo ten "ktoś inny" tak samo jak ty ma swoje wady i zalety.

Bądź sobą i bądź dumny z siebie
Jest taki piękny cytat Oscara Wilde'a - "Bądź sobą, bo każdy inny jest już zajęty". Od zawsze jest on moją ulubioną myślą. Nie możesz być kimś innym. Każdy został stworzony do bycia sobą, a nie po to, aby udawać kogoś innego. Tylko to sprawia, że świat zachowuje sens.
Każdy z nas powinien być dumny z tego, kim jest. Można pochwalić się tym, że robi się to, co tłum. Można. Ale lepiej chyba pochwalić się tym, że jesteśmy sobą i ani myślimy się zmieniać. To jest prawdziwy skarb, prawdziwa wartość w życiu. Nawet jeśli inni uważają coś za wadę, ty masz wiedzieć swoje. Jeśli inni cię obrażają (nie mylić z konstruktywną krytyką), ani myśl słuchać ich zdania. Wiesz swoje. Jesteś sobą i należy być z tego dumnym.

Żyj chwilą, nie wspominaj przeszłości
Nie wspominaj tego, że kiedyś spotkało Cię coś przykrego/ośmieszającego/coś ci się nie udało. Było, minęło, nie zmienisz tego. Chyba, że ktoś wynajdzie podróże w czasie, wtedy możecie złożyć tu reklamację. Owszem, możesz zamartwiać się myśląc o tym, co ci się w życiu nie udało. Możesz, jak najbardziej. Zasmucisz się, zdenerwujesz, obniżysz samoocenę, stracisz cenny czas, ale możesz. Tylko po co? Nie lepiej zostawić przeszłość w tyle i skupić się na tym, co tu i teraz? Doceń to, co masz. Ciesz się chwilą, bo ona nigdy nie wróci. Przeszłość to przeszłość. Nie wróci. A chwila jest teraz i ty masz zrobić wszystko, żeby wykorzystać ją jak najlepiej.

Koniec!
Gratuluję, to kolejny, mały sukces! Serdecznie dziękuję tym, co wytrwali do końca. Do następnego!---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

You can also find me:


INSTAGRAM     |     PORTFOLIO     |     MAXMODELS     |     LOOKBOOK

Chętne osoby z zapraszam na zdjęcia na terenie Warszawy, wyżej linki do portfolio na maxmodels i 500px. Więcej w zakładce "Contact" ;)


12 comments:

 1. dobre rady ;)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post! świetne rady! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak być szczesliwym? Trzeba cieszyć się z małych rzeczy ;)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post i mega motywujący. Ostatnio aż za często myślę o przeszłości, ale zaczęłam przypominać sobie, że muszę żyć tym co teraz a nie tym co kiedyś było. Najważniejsze być sobą i być zadowolonym z siebie.

  crejzzzooll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post! Moim hobby jest taniec i to sprawia, że jestem szczęśliwsza! Ale tak jak piszesz- czasami się nie udaję, coś nie wychodzi. Po prostu trzeba próbować dalej i doceniać swoje małe kroczki. Też pamiętam takie chwile, o których już nigdy wolałabym nie wspominać, ale cóż... Czasu się nie cofnie. Jedynie można pozytywnie popatrzeć w przyszłość i być szczęśliwym z teraźniejszości :) Pozdrawiam!

  greenskycalms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Życie chwilą, pasja! Zdecydowanie! <3
  Super post :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Tobą w 100%, nie możemy wspominać przeszłości, bo może ona nam zabrać teraźniejszość, której nie odzyskamy... Trzeba być dumnym z siebie tu i teraz :) Pozdrawiam

  natvalverde95.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z tym co napisałaś, uważam że trzeba czerpać radość z najmniejszych rzeczy, samo czekanie na szczęście w niczym nie pomoże :)

  OdpowiedzUsuń

* Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszej pracy!
* Proszę nie spamować linkami, jeśli komentarz jest wartościowy z pewnością wpadnę na bloga ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.
 

Obserwatorzy

Nie możesz zaobserwować mojego bloga? Kliknij tutaj - KLIK


Bloglovin followers

Follow

WyświetleniaInstagram


Archiwum wpisów

Translate

Cooperation

Contact: m.borowiecka2000@gmail.com