Czym są dla nas ludzie?


Czy wy też czasem macie wrażenie, że wszystko naokoło jest takie... ciche i obojętne? Mimo, że na co dzień otacza nas mnóstwo ludzi, czujemy się samotni. Stłoczeni i szarzy wśród masy innych, takich samych jak my. Czego takiego potrzebuje człowiek żeby jednak nie czuć tej samotności?


Ludzie, ludzie, ludzie! To inni ludzie są jednym z najważniejszych (zaraz po tlenie i wodzie) czynników, dzięki którym żyjemy i nie spadamy na całkowite dno. To ludzi widzimy na co dzień, dzięki ludziom mieszkamy w domach, a nie na ulicy, dzięki ludziom istnieje medycyna, sztuka oraz prawie wszystko, z czego korzystamy na co dzień, to ludzie sprawiają że nie zamieniamy się w zgorzkniałe istoty powoli popadające w depresję.
Czasem aż przerażające jest dla mnie to, co obserwuję dzień w dzień. Gdzie się podziały uśmiechy? Empatia? Dystans do pewnych rzeczy? Spontaniczność? Dlaczego zostały zastąpione przez chłodną obojętność i niechęć? Dlaczego wielu z nas potrzebuje dobrego bodźca żeby chociażby uśmiechnąć się do kogoś nieznajomego? Codzienna podróż autobusem to tylko jedna, wielka stojąca masa ludzi, unikających nawzajem swojego wzroku i próbujących ignorować to, co ich otacza. Ludzie pośpiesznie mijający człowieka leżącego na chodniku. To wszystko sprawia, że zaczynamy zamieniać się w odizolowanych indywidualistów. 

Czy coś poszło nie tak? Kiedy człowiek, istota społeczna, nagle zamienił się w zamkniętego i zdystansowanego egoistę? Czasem brakuje mi tej otwartości u ludzi. Czasem ta monotonia towarzysząca w codziennych interakcjach międzyludzkich może wykańczać. Uwielbiam patrzeć na pozytywnych i otwartych ludzi. Szkoda, że teraz jest ich coraz mniej, do tego stopnia że niektórzy wręcz uważają za coś złego ich pogodę ducha wplątaną pomiędzy znudzonych życiem, obojętnych ludzi. 
Inni ludzie to przede wszystkim część nas. Wsparcie. Świadomość, że nigdy nie jesteśmy do końca sami. Pamiętajmy, że relacje między ludźmi są na tyle ważne, że trzeba je pielęgnować za wszelką cenę.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Możesz mnie również znaleźć:

INSTAGRAM     |     PORTFOLIO     |     MAXMODELS     |     LOOKBOOK

Chętne osoby z zapraszam na zdjęcia na terenie Warszawy, wyżej linki do portfolio na maxmodels i 500px. Więcej w zakładce "Kontakt" ;)

6 comments:

 1. Faktycznie nic nie zrozumie człowieka tak jak drugi człowiek ;)
  http://daruciaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Czy wy też czasem macie wrażenie, że wszystko naokoło jest takie... ciche i obojętne?"-Te wrażenie, które tutaj jasno napisałaś jest najgorsze :( niestety musimy sie z tym pogodzić..

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie opisana dzisiejsza rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow..Nawet nie wiem jak mogę to skomentować..Pięknie to pisałaś, naprawdę brawo.
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszej pracy!
* Proszę nie spamować linkami, jeśli komentarz jest wartościowy z pewnością wpadnę na bloga ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.
 

Obserwatorzy

Nie możesz zaobserwować mojego bloga? Kliknij tutaj - KLIK


Bloglovin followers

Follow

WyświetleniaInstagram


Archiwum wpisów

Translate

Cooperation

Contact: m.borowiecka2000@gmail.com