Jak być sobą?


Kojarzycie to uczucie strachu przed opinią innych? Kiedy jedyne, na czym chcecie i jesteście w stanie się skupić to "Co inni pomyślą"? Kiedy za wszelką cenę próbujecie zrobić dobre pierwsze i kolejne wrażenie, żeby tylko nie zostać (okej, tutaj przeszukałam cały swój słownik zwany umysłem i nie znalazłam formy tego wyrazu...) chodzi o to - nie chcecie dostać piętna, łatki. Tylko kurczę. Naprawdę podczas pierwszego wrażenia chcemy pokazywać kogoś, kim nie jesteśmy? To samo tyczy się dalszego obcowania z ludźmi. Ciągłe udawanie czy ukrywanie siebie staje się cholernie męczące. Chyba nie po to rodzimy się wyjątkowi, żeby dążyć do bycia kimś innym? Doceńmy to, że została dana nam taka, a nie inna osobowość.

Był taki czas, że bardzo przejmowałam się opinią innych. Przechodziłam przez ogromny stres każdego dnia przed pójściem do szkoły. Bojąc się, co ludzie pomyślą, bojąc się, że dla kogoś nie będę wzbudzać sympatii. Zawsze próbowałam dopasować się pod innych, z ogromnym strachem przez byciem odrzuconą. Ale to się zmieniło. Trwało bardzo długo i nie ma w tym całym procesie punktu zwrotnego. Wymagało to bardzo dużo czasu, dużo doświadczeń, dużo upadków i wzlotów, dużo cudownych ludzi spotkanych na mojej drodze. Ale teraz, mogę śmiało stwierdzić że to najlepsza rzecz, jaka mi się przydarzyła; jednocześnie rzecz, z której jestem najbardziej dumna. Nie ma już strachu przed opinią innych. Teraz jest świadomość, że jeżeli ludzie mają mnie lubić, to za to jaka jestem, a nie za to, jaką chcieliby żebym była. A jeśli komuś to nie pasuje - trudno. Po prostu trudno. Nie można zmieniać się dla innych. Teraz myślą, która zawsze mi towarzyszy jest "Mam coś do pokazania. Jest to moja wyjątkowa osobowość, charakter, zainteresowania. To jest dobre, bo jest moje i tylko moje". Dzisiaj ludzie mają bardzo dużą presję do bycia oryginalnym. Niektórzy na tej płaszczyźnie polegają, inni odnoszą sukces. Wiecie, jaka jest tajemnica tego sukcesu? Spójrzcie. Jest w matematyce taki piękny dział zwany logiką. Kierując się tą logiką, zauważmy: każdy jest inny i unikalny. Chcemy być wyjątkowi. Jak to zrobić? Hmm, czyżby jedynym sposobem było wykorzystanie tego, że jesteśmy urodzeni jako unikalne osobniki, każdy co do jednego?

Jakby się zastanowić, kim w ogóle są ci wszyscy ludzie, żeby mówić nam jacy powinniśmy być? Jak powinniśmy wyglądać, myśleć, działać. Tacy ludzie nazywają się dyktatorzy emocjonalni. Brzmi groźnie? Kojarzy się z polityką? Bardzo dobrze. Bo to są ludzie szkodliwi dla naszego stanu psychicznego. Idąc tropem naszej kochanej logiki, skoro każdy jest inny, włączając w to upodobania i charakter, zwyczajnie niemożliwym byłoby dogodzić każdemu. Więc po co próbować? Jedyną osobą, dla której możemy starać się być perfekcyjni, jesteśmy my sami. I tego powinniśmy się trzymać.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Możesz mnie również znaleźć:


INSTAGRAM     |     PORTFOLIO     |     MAXMODELS     |     LOOKBOOK

Szukam chętnych osób lubiących nowe wyzwania, do sesji zdjęciowej. Doceniam każde perełki z nietypową urodą oraz pasją. Wyżej linki do portfolio na maxmodels i 500px. Więcej w zakładce "Kontakt" ;)
5 comments:

 1. Ja strasznie kiedyś bałam się opinii innych, ale już przestałam się tak bardzo tym przejmować. :)

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bycie sobą to powinna być podstawa, szkoda, że niektórzy o tym zapominają :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ja juz dawno przestałam się martwić o opinie innych. Fakt, kiedyś strasznie się tym przejmowałam, ale teraz w większości mnie to poprostu nie interesuje ;)

  elizazdybel.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się że w XXI wieku to już w ogóle ciężko być sobą, bo zawsze znajdzie się ktoś kto nas skrytykuje czy wyśmieje. Najważniejsze jednak nie przejmować się tym i mimo to starać się nikogo nie udawać! Odwagi! :)
  Super post.
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszej pracy!
* Proszę nie spamować linkami, jeśli komentarz jest wartościowy z pewnością wpadnę na bloga ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.
 

Obserwatorzy

Nie możesz zaobserwować mojego bloga? Kliknij tutaj - KLIK


Bloglovin followers

Follow

WyświetleniaInstagram


Archiwum wpisów

Translate

Cooperation

Contact: m.borowiecka2000@gmail.com